Przejdź do treści
Run by JobHunter.io

Jak zostać back-end developerem?

Istnieje wiele ścieżek, którymi możesz zostać programistą internetowym. Niezależnie od tego, czy jesteś świeżo upieczonym absolwentem, czy masz nadzieję na zmianę kariery, ważne jest, aby ocenić, jakie zbywalne umiejętności już posiadasz i rozważyć zbudowanie nowych umiejętności potrzebnych do pełnienia roli programisty zaplecza.

Umiejętności techniczne back-end developera

Jako programista zaplecza musisz nauczyć się pewnych umiejętności technicznych, aby nawigować podczas tworzenia zaplecza aplikacji internetowej lub mobilnej.

Języki programowania

każdy programista zaplecza musi być dobrze zorientowany w językach programowania zaplecza, takich jak Python, Java i PHP. Dzięki temu witryna działa razem z bazami danych, frameworkami i serwerami. Python jest jednym z najpopularniejszych języków programowania, ponieważ jest kompatybilny ze sztuczną inteligencją (AI) i uczeniem maszynowym oraz dobrze sprawdza się w pisaniu przejrzystego i logicznego kodu. Dodatkowym atutem jest podstawowa znajomość języków frontendowych HTML, CSS i JavaScript.

Frameworki

Frameworki to biblioteki języków programowania zaplecza, które pomagają budować konfigurację serwera. Zwykle są połączone z językami programowania, więc jeśli znasz Pythona, poznasz również Flask, Django lub inną platformę opartą na Pythonie i tak dalej.

Bazy danych i serwery

musisz zrozumieć, jak układać i odzyskiwać dane z baz danych, ponieważ programowanie zaplecza kontroluje dostęp do tych informacji, w tym przechowywanie i odzyskiwanie. MongoDB i MySQL to popularne programy bazodanowe. Baza danych przechowuje i porządkuje dane klienta, dzięki czemu można je łatwo uporządkować i odzyskać, podobnie jak w przypadku przechowywania zdjęć w chmurze. Ta baza danych działa następnie na serwerze, który udostępnia dane na żądanie.

Interfejs programu aplikacyjnego (API)

API to szereg definicji i zasad tworzenia oprogramowania aplikacyjnego. Oprócz witryn przeglądarek internetowych firmy często potrzebują aplikacji mobilnej na iOS lub Androida. Znajomość języków do tworzenia aplikacji, takich jak JavaScript, zwiększy Twoje możliwości pracy.

Dostępność i poświadczenie bezpieczeństwa

Powinieneś rozwinąć wiedzę na temat protokołów sieciowych i bezpieczeństwa w sieci. Wiedza o tym, jak zabezpieczyć bazy danych i serwery, będzie miała kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu jako programisty zaplecza.

1 komentarz do “Jak zostać back-end developerem?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *